دفترچه راهنمای دزدگیر ردیاب خودرو نورون مدل S500

در این مطلب دفترچه راهنمای دزدگیر ردیاب خودرو نورون مدل S500 را بصورت کامل و فارسی برای شما فراهم نموده ایم تا شما بتوانید به راحتی با مطالعه آن دزدکیر ردیاب را فعال کنید.

فهرست دفترچه راهنمای دزدگیر ردیاب خودرو نورون مدل S500

جایگذاری سیمکارت  و راه اندازی

١. ابتدا یک سیم کارت ایرانسل یا همراه اول آماده کنید قبل از قرار دادن سیم کارت درون دستگاه توجه داشته باشید وسیم کارت بایستی فاقد پین کد باشد. جهت اطمینان ابتدا سیم کارت درون یک گوشی موبایل قرار داده و پین کد سیم کارت را غیر فعال و عملکرد آنرا نسبت به ارسال و دریافت پیام و ارسال و دریافت تماس امتحان نمایید 

توصیه می شود سرویس های اضافی روی سیم کارت نظير انتقال مکالمه ,پشت خط,نمایش هزینه تماس بعد از هر تماس و… را غیر فعال نمایید این سرویس ها میتواند موجب کند شدن عملکرد سیستم گردد. 

٢. از موجوی شارژ سیم کارت اطمینان حاصل فرمایید و چنانچه شارژ اولیه سیم کارت پایین است آن را شارژ نمایید.

(از بسته اینترنتی استفاده نشود) 

3. برد ردیاب را به آرامی از درون قاب بیرون بیاورید سیم کارت را با رعایت جهت درون خشاب قرار دهید سوکت باتری را جا زده و درب قاب دستگاه و پیچ ها را ببندید در زمان روشن بودن سیستم و وجود ولتاژ هرگز سیم کارت را از محل خود خارج نکنید) تحت هیچ شرایطی به قطعات برد دست نزنید که مورد آسیب هستند و از قرار دادن برد روی سطح فلزی جدا خودداری کنید باتری پشتیبان فاقد شارژ اولیه است حتما بعد از نصب تغذیه وصل شود که بعد از آن بصورت اتوماتیک باتری پشتیبان شارژ شود.

 برای عملکرد بهتر ردیاب حتما نوشته لوگو نورون NORON) رو به آسمان باشد.

ثبت نام در سامانه نورون

ارتباط موبایل با دستگاه

جهت کار با دستگاه دو راه وجود دارد اجرای فرامین از طریق نرم افزار اندروید و ios واجرای فرامین از طریق پیامک انگلیسی که در جدول دفترچه راهنما صفحه آخر ذکر شده است.

روش برقراری ارتباط شماره مالک با دستگاه نورون نرم افزار ردیاب نورون را روی گوشی نصب کرده (وارد سایت نورون www.noroncar.ir شوید) و مجوز های دسترسی به گوشی را تایید کنید و طبق تصویر ابتدا شماره تلفن سیم کارت درون ردیاب را وارد کنید و سپس تایید را بزنید یک نام برای خودرو مورد نظر نوشته شود

نکته:
۱- در صورتی که تماس گرفتید سیم کارت خاموش بود از فعال بودن سیم کارت و نداشتن پین کد و برقراری تغذیه دستگاه اطمینان حاصل کنید.

۲- در صورتی که گوشی مالک آسیم کارت باشد باید پیام ها و تماس ها را روی سیم کارتی که میخواهید استفاده کنید تنظیم شود یا از منوی تنظیمات نرم افزار نورون گزینه ی مدیریت سیم کارت ها را انتخاب کرده و سیم کارتی که برای بار اول به دستگاه تماس گرفته و مدیر است را انتخاب کنید.

3- اگر روی گوشی مالک سیم کارت اعتباری است ,حتما از داشتن شارژ پولی اطمینان حاصل نمایید.

۴- برای امکان صدای سخنگو ولوم صدای رسانه گوشی (NOTIFICATION) را بالا ببرید.

۵- اگر قبلا دستگاه مورد استفاده قرار گرفته و با شماره دیگری جفت است از روی برد ردیاب شاسی (میکروسوئیچ) را 7ثانیه نگه دارید تا حافظه شماره پاک شود.

در صورتی که به نرم افزار دسترسی ندارید میتوانید به روش زیر گوشی مالک را به دستگاه ردیاب نورون متصل کنید.

سایت دسترسی به نرم افزار WWW.NORONCAR.IR تهیه کنید.

ابتدا توسط گوشی مالک یک تماس با شماره سیم کارت درون ردیاب بگیرید بعد از صدای مشغولی پیام خوش آمد از طرف دستگاه بعد از ۲۰ ثانیه ارسال می شود در صورتی که شنود دستگاه فعال شد و بوق مشغولی شنیده نشد یعنی شماره شما در دستگاه ذخیره است

توضیحات دزدگیر

روش کددهی ریموت کنترل دزدگیر

سوئیچ خودرو را ۴ مرتبه باز و بسته کنید بعد از شنیدن صدای چریپ و ثابت شدن راهنما ۱۰ ثانیه فرصت دارید یکی از کلیدهای ریموت را فشار دهید تا چریپ تایید شنیده شود.

توضیح: این سیستم تا ۳ عدد ریموت کنترل کد میگیرد با وارد کردن ریموت چهارم ریموت اول حذف می شود.

مشخصات ریموت 918-PLC

برد ریموت کنترل : سیم آنتن دستگاه دزدگیر را به کنار پایه ستون بالا ببرید تا بتوانید از حداکثر برد دزدگیر استفاده کنید.


حالت فابریک : تکنسین محترم لطفا دقت شود اگر این آپشن را نصب کرده اید از نوار ابزار نرم افزار نورون گزینه فابریک را فعال کنید و سیم ها را طبق نقشه متصل کنید، توجه برای دقت بیشتر توسط لامپ تست جهت قفل و باز را مشخص کنید.

جامپر کنار دستگاه به منظور تایم قفل و باز کردن میباشد که در حالت پیش فرض کارخانه روی ۰/۷ ثانیه است چنانچه نیاز بود در برخی از خودرو هایی که از تایم بیشتری استفاده می شود جامپر را روی ۷ ثانیه قرار دهید (مانند پمپ های بادی)

توجه: اگر خروجی پمپ ها مثبت باشد این عمل باعث می شود در داخل پمپ هابرق نگه داشته شود اگر مصرف کننده شما تحمل نگه داشتن برق را نداشته باشد باعث سوختن آن می شود لطفا در موارد خاص استفاده شود این یک آپشن برای یک محصول حرفه ای است لطفا در نصب دقت لازم را به عمل بیاورید.

زمان تاخیر سنسور درب ها در هنگام فعال شدن دزدگیر بعد از ۳۵ ثانیه دستگاه آماده به کار میشود بطوری که بعد از فعال شدن دزدگیر چراغ LED ثابت میشود و بعد از ۳۵ ثانیه چشمک زن شده و دزدگیر فعال می شود.

کلیدهای ترکیبی ریموت

١- حالت کارواش یا اعزام به تعمیرگاه (VALET MODE)

در این حالت ریموت فقط برای قفل و باز کردن استفاده می شود و آژیر و راهنما و کلیه قسمت های دزدگیر غیر فعال می شود دکمه قفل و بدون صدا را همزمان با هم یک ثانیه فشار دهید با صدای تک آژیر فعال و با ۲ چریپ غیر فعال می شود.

۲- حالت آلارم دینگ دانگ باز بودن درب ها (ALARM DOOR)

در صورت فعال بودن این آپشن اگر درب خودرو باز شود همزمان با راهنما زدن دستگاه بوق دینگ دانگ میزند این عمل برای آگاهی از بسته بودن درب می باشد.

دکمه قفل و آژیر اضطراری را همزمان با هم یک ثانیه فشار دهید با صدای تک آژیر فعال و با ۲ چریپ غیر فعال می شود.

3 – قابلیت ضد سرقت (ANTI- HIJACK)

در هنگام روشن بودن خودرو چنانچه خودرو مورد سرقت قرار بگیرد با فشردن دکمه بدون صدا و سپس ۲ مرتبه پشت سر هم دکمه آژیر اضطراری خودرو فورا خاموش می شود و جهت اجازه روشن شدن خودرو فقط با فشردن دکمه قفل باز تا انجام می گیرد از طریق نرم افزار هم می توانید کنترل کنید.

۴- صندوق پران

برای باز کردن صندوق عقب در صورت داشتن پمپ صندوق عقب دکمه قفل باز تا ریموت را ۵ ثانیه نگه دارید تا درب صندوق باز شود.

عملکرد های ریموت فابریک, قفل کودک و… از روی نرم افزار فعال و غیر فعال می شود.

کلیدهای نرم افزار

حداکثر سرعت: با انتخاب سرعت تعیین شده و چنانچه خودرو از حد مجاز تعیین شده بیشتر برود به مدیر دستگاه پیام (سرعت غیر مجاز) داده می شود.

ردیابی خودرو: آخرین موقعیت خودرو به صورت آنلاین و آفلاین پیامک داده می شود شما میتوانید بعد از دریافت پیامک یکی از دو حالت آفلاین و آنلاین را انتخاب کنید توجه داشته باشید که باید نقشه آفلاین برای بار اول دانلود شود.

شنود صدا: برای استفاده از امکان مانیتورینگ صدا کافیست دکمه شنود را زده و در صورت وصل بودن میکروفن صدا برای شما پخش خواهد شد این سیستم تنها دستگاه موجود در بازار است که می توانید شدت حساسیت میکروفن را تغییر دهید و از نوار ابزار تنظیمات وارد قسمت حساسیت میکروفن بروید و مقدار حساس بودن صدا به محیط را تغییر دهید حالت پیش فرض کارخانه استاندارد می باشد.

هشدار ! این یک آپشن برای یک محصول حرفه ای است و مسئولیت کامل استفاده از مانیتورینگ صدا به عهده مصرف کننده می باشد و شرکت در قبال مسائل جانبی و پیش آمده های احتمالی ناشی از آن هیچگونه مسئولیتی ندارد.

صندوق دریافتی: کلیه پاسخ هایی که توسط دستگاه به نرم افزار گوشی داده میشود در صندوق دریافتی ثبت می شود.

حصار جغرافیایی: دو نقطه که در نقشه می خواهید حصار باشد با کلیک کردن روی صفحه مشخص کنید بعد از انتخاب, آیکون فعال سازی را در قسمت بالای نقشه انتخاب کنید و گزینه فعال سازی و سپس ذخیره و ارسال را بزنید چنانچه خودرو از حریم تعیین شده داخل و خارج شود به مدیر دستگاه اعلام می کند.

نقشه سیم کشی نورون S500
نقشه سیم کشی نورون S500

افزودن خودرو: در این قسمت می توانید هر تعداد خودرویی که مجهز به سیستم نورون هستند را به نرم افزار گوشی متصل کنید که بتوانید با یک گوشی چندین خودرو را کنترل کنید در قسمت وارد کردن شماره شماره سیم کارت داخل خودرو را وارد کنید و سپس تائید را بزنید در مرحله بعد یک نام برای خودرو انتخاب کنید.

برای انتخاب خودروها با زدن دکمه تنظیمات از نوار ابزار کنار گزینه انتخاب خودرو را بزنید و نام یکی از خودروهای وارد شده را انتخاب کنید تا بتوانید آن خودرو را مدیریت کنید.

افزودن کاربر: در این بخش می توانید ۸ کاربر کنترل یک خودرو را انجام دهند در قسمت وارد کردن شماره شماره تلفن شخصی که میخواهید اضافه کنید را وارد و سپس تائید نمایید، سپس برای فرد جدید پیام خوش آمد میاید و همچنین برای حذف کاربر میتوانید دکمه ضربدر کنار شماره تلفن را زده و کاربر را حذف کنید بعد از حذف پیام تائید حذف برای مدیر می آید. در هر مرحله منتظر پاسخ از سمت دستگاه باشید در غیر اینصورت دستور اعمال نمی شود.

توقف خودرو: این سیستم قابلیت خاموش کردن خودرو از سراسر کشور را دارد در صورتی که تکنسین رله قطع کن برق را نصب کرده باشد با زدن گزینه خاموش کردن فوری برق خودرو بعد از چند ثانیه قطع و خودرو خاموش می شود و دیگر قادر به روشن شدن نیست و با گزینه روشن کردن میتوانید اجازه روشن شدن خودرو را بدهید.

گزارش گیری: با زدن ایکون گزارش گیری گزارش ها باز یا بسته بودن درب خودرو روشن یا خاموش بودن خودرو, سرعت خودرو و ولتاژ برق باتری خودرو را اعلام می کند.

کلیدهای نرم افزار منو تنظیمات

انتقال خودرو: در صورت فروش یا واگذاری خودرو به صاحب یا مدیر جدید از این قسمت می توانید استفاده کنید. ابتدا نرم افزار نورون را روی گوشی فرد جدید نصب کرده و شماره سیم کارت روی دستگاه را وارد کنید و بعد میتوانید از این منو توسط مدیر قبلی انتقال را انجام دهید و در پایان برای مدیر جدید پیام خوش آمد گویی می آید.

اینترنت: در صورت که می خواهید بر روی سامانه اطلاعات مسیر ها و داده ها ارسال شود این گزینه را روشن کنید در قسمت فعال با سوئیچ فقط هنگامی که خودرو روشن باشد مسیر ها به سامانه ارسال می شود.

کد USSD: برای وارد کردن کد شارژ و استعلام شارژ در این قسمت کد را وارد کنید.

نوع هشدار: نوع هشدار دادن و اعلام خبر از سمت خودرو برای گوشی مدیر را می توانید یکی از چهار حالت را انتخاب کنید.

قفل کودک: با فعال شدن این قسمت بعد از حرکت خودرو درب ها قفل و بعد از خاموش کردن درب ها باز می شود (با صدای تک آژیر فعال و با ۲ صدا غیر فعال می شود.)

فابریک: چنانچه این قابلیت را تکنسین نصب کرده باشد می توانید همراه با ریموت کنترل دزدگیر از ریموت فابریک خودرو برای فعال و غیر فعال کردن سیستم استفاده کنید (با صدای تک آژیر فعال و با ۲ صدا غیر فعال می شود)

قفل اتوماتیک: در صورت فعال بودن این قابلیت بعد از خاموش کردن خودرو و بستن آخرین درب ۳۰ ثانیه بعد درب ها با دادن هشدار قفل میشود (با صدای تک آژیر فعال و با ۲ صدا غیر فعال می باشد) این قابلیت مختص سیستم S۵۰۰ می شود.

نکات مهم در هنگام نصب

نکته: در صورت فعال نبودن اینترنت قبل از قراردادن سیم کارت داخل دستگاه توسط گوشی تلفن همراه این کد را وارد کنید.

برای ایرانسل #۱*۴*۳*۵۵۵* و برای همراه اول #۱۱۴*۱۰۰* فعال کنید.

برد ردیاب را به آرامی از درون قاب بیرون بیاورید سیم کارت را با رعایت جهت درون خشاب قرار دهید سوکت باتری را جا زده و درب قاب دستگاه و پیچ ها را ببندید در زمان روشن بودن سیستم و وجود ولتاژ هرگز سیم کارت را از محل خود خارج نکنید.)

تحت هیچ شرایطی به قطعات برد دست نزنید که مورد آسیب هستند و از قرار دادن برد روی سطح فلزی جدا خودداری کنید.

باتری پشتیبان فاقد شارژ اولیه است حتما بعد از نصب تغذیه وصل شود که بعد از آن بصورت اتوماتیک باتری پشتیبان شارژ شود.

برای عملکرد بهتر ردیاب حتما نوشته لوگو نورون (NORON) رو به آسمان باشد.

نکته: دستگاه ردیاب از منبع نویز مثل ضبعا، ECU و کیلومتر فاصله داشته باشد.

جدول ارسال فرمان توسط پیامک به دستگاه نورون

در صورت دسترسی نداشتن به نرم افزار نورون و یا گوشی هوشمند (اندروید) می توانید از دستورات زیر به صورت پیامک استفاده کنید.

توجه داشته باشید کلیه دستورات با حروف کوچک زده شود در غیر اینصورت پاسخ پیام به شما داده نمی شود.

کلیه این قابلیت ها در نرم افزار به راحتی و دسترسی کامل وجود دارد لذا در مواقع خاص میتوانید از فرمان های زیر به صورت دستی استفاده کنید نرم افزار ردیاب نورون در سایت www.noroncar.ir موجود می باشد.

ردیف نوع عملکرد متن پیامک شرج عملکرد
1 قفل کردن درب ها lock درب خودرو قفل می شود
2 باز کردن درب ها unlock درب خودرو باز می شود
3 قفل بدون صدا mute تک آژیر هنگام قفل شدن حذف می شود
4 صندوق پران trunk در صورت داشتن پمپ صندوق عقب درب صندوق باز می شود
5 حداکثر سرعت مقدار سرعت,vel اعلام تجاوز سرعت بیشتر از حد مجاز تعیین شده
6 موقعیت خودرو loc پیامکی حاوی لینک نقشه آخرین موقعیت را نمایش می دهد
7 افزودن کاربر شماره بدون صفر 98,add ۸ کاربر می توانند همزمان یک خودرو را مدیریت کند
8 حذف کاربر شماره بدون صفر 98,del جهت حذف کاربر تعیین شده فقط توسط مدیر اصلی
9 خاموش کردن خودرو stop,1 به رله قطع برق جهت خاموش شدن خودرو فرمان می دهد
10 روشن شدن خودرو Stop,0 به رله قطع برق جهت روشن شدن خودرو فرمان می دهد
11 گزارش گیری report وضعیت درب-سوئیچ-دما-سرعت و ولتاژ را نمایش می دهد
12 انتقال خودرو شماره بدون صفر 98,phone برای تغییر مدیر دستگاه نورون
13 اینترنت روشن net,1 اجازه ذخیره مسیرها بر روی سامانه
14 اینترنت خاموش net,0 لغو دستور ذخیره مسیر ها بر روی سامانه
15 قفل کودک فعال chlock,1 بعد از حرکت خودرو درب ها قفل شود
16 قفل کودک غیر فعال chlock,0 لغو دستور قفل شدن درب ها بعد از حرکت
17 فابریک فعال fabric,1 استفاده از ریموت کنترل فابریک خودرو
18 فابریک غیر فعال fabric,0 برای قطع و متصل نبودن ریموت فابریک خودرو به دزدگیر
19 قفل اتوماتیک فعال passive,1 بعد از بستن آخرین درب ,۳۰ ثانیه بعد درب ها قفل می شود
20 قفل اتوماتیک غیر فعال passive,0 لغو دستور بعد از بستن آخرین درب ,۳۰ ثانیه بعد درب ها قفل می شود
دسته بندی آموزشی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت