دفترچه راهنمای ردیاب خودرو نورون مدل S350

زمان مطالعه: 10 دقیقه
ردیاب خودرو نورون مدل S350

در این مطلب دفترچه راهنمای ردیاب خودرو نورون مدل S350 را بصورت کامل و فارسی برای شما فراهم نموده ایم تا شما بتوانید به راحتی با مطالعه آن ردیاب خودرو را فعال کنید.

فهرست دفترچه راهنمای ردیاب خودرو نورون مدل S350

جایگذاری سیمکارت  و راه اندازی

١. ابتدا یک سیم کارت ایرانسل یا همراه اول آماده کنید.

قبل از قرار دادن سیم کارت درون دستگاه توجه داشته باشید وسیم کارت بایستی فاقد پین کد باشد. جهت اطمینان ابتدا سیم کارت درون یک گوشی موبایل قرار داده و پین کد سیم کارت را غیر فعال و عملکرد آنرا نسبت به ارسال و دریافت پیام و ارسال و دریافت تماس امتحان نمایید 

حتماٌ سرویس های اضافی روی سیم کارت نظير انتقال مکالمه , پشت خط, نمایش هزینه تماس بعد از هر تماس و… را غیر فعال نمایید این سرویس ها میتواند موجب کند شدن عملکرد سیستم گردد و همچنین کم شدن اعتبار سیم کارت درون ردیاب شود. 

٢. از موجوی شارژ سیم کارت اطمینان حاصل فرمایید و چنانچه شارژ اولیه سیم کارت پایین است آن را شارژ نمایید.

(این دستگاه نیازی به بسته اینترنتی ندارد.) 

3. برد ردیاب را به آرامی از درون قاب بیرون بیاورید سیم کارت را با رعایت جهت درون خشاب قرار دهید. کلید OFF و ON روی برد را در حالت ON قرار دهید تا ردیاب روشن شود سپس قاب دستگاه و پیچ ها را ببندید.(در زمان روشن بودن سیستم و وجود ولتاژ هرگز سیم کارت را از محل خود خارج نکنید.)

تحت هیچ شرایطی به قطعات برد دست نزنید که مورد آسیب هستند و از قرار دادن برد روی سطح فلزی جدا خودداری کنید.

باتری پشتیبان فاقد شارژ اولیه است حتما بعد از نصب تغذیه وصل شود که بعد از آن بصورت اتوماتیک باتری پشتیبان شارژ شود.

 برای عملکرد بهتر ردیاب حتما نوشته لوگو نورون NORON) رو به آسمان باشد.

ثبت نام در سامانه نورون

ارتباط موبایل با دستگاه

جهت کار با دستگاه دو راه وجود دارد اجرای فرامین از طریق نرم افزار اندروید و ios و اجرای فرامین از طریق پیامک انگلیسی که در جدول دفترچه راهنما صفحه آخر ذکر شده است.

روش برقراری ارتباط شماره مالک با دستگاه نورون

وارد سایت نورون به آدرس www.noroncar.ir شوید، نرم افزار ردیاب نورون را روی گوشی نصب کرده و مجوز های دسترسی به گوشی را تایید کنید و طبق تصویر ابتدا شماره تلفن سیم کارت درون ردیاب را وارد کنید و سپس تایید را بزنید یک نام برای خودرو مورد نظر نوشته شود.

پس از تایید بصورت خودکار به سیم کارت درون ردیاب تماس می گیرد و شماره مالک به ردیاب نورون معرفی می شود.

توضیحات ارتباط با ردیاب

نکته:
۱- در صورتی که تماس گرفتید سیم کارت خاموش بود از فعال بودن سیم کارت و نداشتن پین کد و برقراری تغذیه دستگاه اطمینان حاصل کنید.

۲- در صورتی که گوشی مالک 2 سیم کارت باشد پیام ها و تماس ها را روی سیم کارتی که می خواهید استفاده کنید تنظیم شود یا از منوی تنظیمات نرم افزار نورون گزینه ی “مدیریت سیم کارت ها” را انتخاب کرده و سیم کارتی که برای بار اول به دستگاه تماس گرفته و مدیر است را انتخاب کنید.

3- اگر روی گوشی مالک سیم کارت اعتباری است، حتما از داشتن شارژ پولی اطمینان حاصل نمایید.

۴- اگر قبلا دستگاه مورد استفاده قرار گرفته و با شماره دیگری جفت است از روی برد ردیاب شاسی (میکروسوئیچ) را 7 ثانیه نگه دارید تا حافظه شماره پاک شود.

در صورتی که به نرم افزار دسترسی ندارید میتوانید به روش زیر گوشی مالک را به دستگاه ردیاب نورون متصل کنید.

نرم افزار را از سایت نرم افزار WWW.NORONCAR.IR تهیه کنید.

ابتدا توسط گوشی مالک یک تماس با شماره سیم کارت درون ردیاب بگیرید بعد از صدای مشغولی پیام خوش آمد از طرف دستگاه بعد از ۲۰ ثانیه ارسال می شود در صورتی که بعد از تماس ارتباط برقرار شد یعنی شماره شما در دستگاه به عنوان مدیر ذخیره است.

توضیحات نصب و سیم کشی

1- سیم آبی تحریک شاسی درب ها: از این سیم به تنهایی از دو حالت تحریک منفی و تحریک مثبت می توانید استفاده کنید. 

2- سیم های (خاکستری، مشکی خط دار) قفل و باز فابریک: اگر دستگاه را بر روی خودرویی که ریموت کنترل فابریک دارد می خواهید نصب کنید، سیم های مشخص شده فابریک را به دو رشته سیم مثبت قفل و باز پمپ اصلی سیم کشی خودرو متصل کنید.

این عمل باعث می شود هر زمان که با ریموت فابریک درب ها قفل شد سیستم فعال شود و با باز شدن قفل درب ها توسط ریموت فابریک سیستم غیرفعال می شود.

توجه: برای دقت بیشتر توسط لامپ تست جهت قفل و باز را مشخص کنید و همچنین دیگر عملکردها

3- سیم سفید سوئیچ ACC: دقت شود سیم اتصال ACC سوئیچ حتما متصل شود در غیر این صورت امکان اختلال در سیستم وجود دارد.

4- سیم قهوه ای راهنما (فابریک): ای سیم را به یک سمت از راهنماهای خودرو متصل کنید (سیم راهنمای چپ یا راست فرقی ندارد.)

توضیحات اتصال دیگر سیم ها در نقشه سیم کشی کلی

نقشه سیم کشی ردیاب نورون S350
نقشه سیم کشی ردیاب نورون S350

کلیدهای نرم افزار 

حداکثر سرعت: با انتخاب سرعت، چنانچه خودرو از حد مجاز تعیین شده بیشتر حرکت کند به مدیر دستگاه پیام (سرعت غیرمجاز) داده می شود.

موقعیت یابی: آخرین موقعیت خودرو پیامک داده می شود. توجه داشته باشید چنانچه می خواهید از نقشه آفلاین استفاده کنید باید نقشه آفلاین برای بار اول دانلود شود.

شنود صدا: برای استفاده از امکان مانیتورینگ صدا کافیست دکمه شنود را زده و در صورت وصل بودن میکروفن صدا برای شما پخش خواهد شد. این سیستم تنها دستگاه موجود در بازار است که می تواند شدت حساسیت میکروفن را تغییر دهید. از نوار ابزار تنظیمات وارد قسمت حساسیت میکروفن بروید و مقدار حساس بودن صدا به محیط را تغییر دهید حالت پیشفرض کارخانه استاندارد می باشد.

هشدار! این یک آپشن برای یک محصول حرفه ای است. مسئولیت کامل استفاده از مانیتورینگ صدا به عهده مصرف کننده می باشد و شرکت در قبلا مسائل جانبی و پیش آمده احتمالی ناشی از آن هیچگونه مسئولیتی ندارد.

صندوق دریافتی:  کلیه پاسخ هایی که توسط دستگاه به نرم افزار گوشی داده می شود در صندوق دریافتی ثبت می شود.

حصار جغرافیایی: دو نقطه که در نقشه می خواهید حصار باشد با کلیک کردن روی صفحه مشخص کنید بعد از انتخاب، آیکون فعالسازی را در قسمت بالای نقشه انتخاب کنید و گزینه فعالسازی و سپس ذخیره و ارسال را بزنید. چنانچه خودرو از حریم تعیین شده داخل و خارج شود به مدیر دستگاه اعلام می کند.

کلیدهای نرم افزار

حداکثر سرعت: با انتخاب سرعت تعیین شده و چنانچه خودرو از حد مجاز تعیین شده بیشتر برود به مدیر دستگاه پیام (سرعت غیر مجاز) داده می شود.

ردیابی خودرو: آخرین موقعیت خودرو به صورت آنلاین و آفلاین پیامک داده می شود شما میتوانید بعد از دریافت پیامک یکی از دو حالت آفلاین و آنلاین را انتخاب کنید توجه داشته باشید که باید نقشه آفلاین برای بار اول دانلود شود.

شنود صدا: برای استفاده از امکان مانیتورینگ صدا کافیست دکمه شنود را زده و در صورت وصل بودن میکروفن صدا برای شما پخش خواهد شد این سیستم تنها دستگاه موجود در بازار است که می توانید شدت حساسیت میکروفن را تغییر دهید و از نوار ابزار تنظیمات وارد قسمت حساسیت میکروفن بروید و مقدار حساس بودن صدا به محیط را تغییر دهید حالت پیش فرض کارخانه استاندارد می باشد.

هشدار ! این یک آپشن برای یک محصول حرفه ای است و مسئولیت کامل استفاده از مانیتورینگ صدا به عهده مصرف کننده می باشد و شرکت در قبال مسائل جانبی و پیش آمده های احتمالی ناشی از آن هیچگونه مسئولیتی ندارد.

صندوق دریافتی: کلیه پاسخ هایی که توسط دستگاه به نرم افزار گوشی داده میشود در صندوق دریافتی ثبت می شود.

حصار جغرافیایی: دو نقطه که در نقشه می خواهید حصار باشد با کلیک کردن روی صفحه مشخص کنید بعد از انتخاب, آیکون فعال سازی را در قسمت بالای نقشه انتخاب کنید و گزینه فعال سازی و سپس ذخیره و ارسال را بزنید چنانچه خودرو از حریم تعیین شده داخل و خارج شود به مدیر دستگاه اعلام می کند.

نقشه سیم کشی ردیاب نورون مدل S350
نقشه سیم کشی ردیاب نورون مدل S350
ریموت ردیاب نورون
ریموت ردیاب نورون

کلیدهای نرم افزار

افزودن ردیاب: در این قسمت می توانید هر تعداد خودرویی که مجهز به سیستم نورون هستند را به نرم افزار گوشی متصل کنید که بتوانید با یک گوشی چندین خودرو را کنترل کنید در قسمت” وارد کردن شماره” شماره سیم کارت داخل خودرو را وارد کنید و سپس تائید را بزنید در مرحله بعد یک نام برای خودرو انتخاب کنید. برای انتخاب خودروها با زدن دکمه تنظیمات از نوار ابزار کنار گزینه انتخاب خودرو را بزنید و نام یکی از خودروهای وارد شده را انتخاب کنید تا بتوانید آن خودرو را مدیریت کنید.

افزودن کاربر: در این بخش می توانید 50 کاربر کنترل یک خودرو را انجام دهند در قسمت “وارد کردن شماره” شماره تلفن شخصی که میخواهید اضافه کنید را وارد و سپس تائید نمایید، سپس برای فرد جدید پیام خوش آمد میاید و همچنین برای حذف کاربر میتوانید دکمه ضربدر کنار شماره تلفن را زده و کاربر را حذف کنید بعد از حذف پیام تائید حذف برای مدیر می آید. 

توقف خودرو: این سیستم قابلیت خاموش کردن خودرو از سراسر کشور را دارد در صورتی که تکنسین رله قطع کن برق را نصب کرده باشد با زدن گزینه خاموش کردن فوری برق خودرو بعد از چند ثانیه قطع و خودرو خاموش می شود و دیگر قادر به روشن شدن نیست و با گزینه روشن کردن میتوانید اجازه روشن شدن خودرو را بدهید.

وضعیت: با زدن ایکون گزارش گیری گزارش ها باز یا بسته بودن درب خودرو روشن یا خاموش بودن خودرو, سرعت خودرو و ولتاژ برق باتری خودرو را اعلام می کند.

کلیدهای نرم افزار منو تنظیمات

تغییر مدیر: در صورت فروش یا واگذاری خودرو به صاحب یا مدیر جدید از این قسمت می توانید استفاده کنید. ابتدا نرم افزار نورون را روی گوشی فرد جدید نصب کرده و شماره سیم کارت روی دستگاه را وارد کنید و بعد می توانید از این منو توسط مدیر قبلی انتقال را انجام دهید و در پایان برای مدیر جدید پیام خوش آمد گویی می آید.

اینترنت: در صورت که می خواهید بر روی سامانه اطلاعات مسیر ها و داده ها ارسال شود این گزینه را روشن کنید در قسمت فعال با سوئیچ فقط هنگامی که خودرو روشن باشد مسیر ها به سامانه ارسال می شود.

کد USSD: برای وارد کردن کد شارژ و استعلام شارژ در این قسمت کد را وارد کنید.

نوع هشدار: نوع هشدار دادن و اعلام خبر از سمت خودرو برای گوشی مدیر را می توانید یکی از چهار حالت را انتخاب کنید.

قفل کودک: با فعال شدن این قسمت بعد از حرکت خودرو درب ها قفل و بعد از خاموش کردن درب ها باز می شود (با صدای تک آژیر فعال و با ۲ صدا غیر فعال می شود.)

فابریک: چنانچه این قابلیت را تکنسین نصب کرده باشد می توانید با ریموت فابریک خودرو سیستم امنیت ردیاب را فعال و غیر فعال کنید. برای خودروهایی با سیم کشی عادی یا مالتی پلکس از نرم افزار می توانید تنظیم کنید.

نکات مهم در هنگام نصب

نکته: در صورت فعال نبودن اینترنت قبل از قراردادن سیم کارت داخل دستگاه توسط گوشی تلفن همراه این کد را وارد کنید.

برای ایرانسل #۱*۴*۳*۵۵۵* و برای همراه اول #۱۱۴*۱۰۰* فعال کنید.

برد ردیاب را به آرامی از درون قاب بیرون بیاورید. سیم کارت را با رعایت جهت درون خشاب قرار دهید سوکت باتری را جا زده و درب قاب دستگاه و پیچ ها را ببندید در زمان روشن بودن سیستم و وجود ولتاژ هرگز سیم کارت را از محل خود خارج نکنید.)

تحت هیچ شرایطی به قطعات برد دست نزنید که مورد آسیب هستند و از قرار دادن برد روی سطح فلزی جدا خودداری کنید.

باتری پشتیبان فاقد شارژ اولیه است حتما بعد از نصب تغذیه وصل شود که بعد از آن بصورت اتوماتیک باتری پشتیبان شارژ شود.

برای عملکرد بهتر ردیاب حتما نوشته لوگو نورون (NORON) رو به آسمان باشد.

نکته: دستگاه ردیاب از منبع نویز مثل ضبعا، ECU و کیلومتر فاصله داشته باشد.

جدول ارسال فرمان توسط پیامک به دستگاه نورون

در صورت دسترسی نداشتن به نرم افزار نورون و یا گوشی هوشمند (اندروید) می توانید از دستورات زیر به صورت پیامک استفاده کنید.

توجه داشته باشید کلیه دستورات با حروف کوچک زده شود در غیر اینصورت پاسخ پیام به شما داده نمی شود.

کلیه این قابلیت ها در نرم افزار به راحتی و دسترسی کامل وجود دارد لذا در مواقع خاص میتوانید از فرمان های زیر به صورت دستی استفاده کنید نرم افزار ردیاب نورون در سایت www.noroncar.ir موجود می باشد.

ردیف نوع عملکرد متن پیامک شرج عملکرد
1 قفل کردن درب ها lock درب خودرو قفل می شود
2 باز کردن درب ها unlock درب خودرو باز می شود
3 حداکثر سرعت مقدار سرعت,vel اعلام تجاوز سرعت بیشتر از حد مجاز تعیین شده
4 موقعیت خودرو loc پیامکی حاوی لینک نقشه آخرین موقعیت را نمایش می دهد
7 افزودن کاربر شماره بدون صفر 98,add 50 کاربر می توانند همزمان یک خودرو را مدیریت کند
8 حذف کاربر شماره بدون صفر 98,del جهت حذف کاربر تعیین شده فقط توسط مدیر اصلی
9 خاموش کردن خودرو stop,1 به رله قطع برق جهت خاموش شدن خودرو فرمان می دهد
10 روشن شدن خودرو Stop,0 به رله قطع برق جهت روشن شدن خودرو فرمان می دهد
11 گزارش گیری report وضعیت درب-سوئیچ-دما-سرعت و ولتاژ را نمایش می دهد
12 انتقال خودرو شماره بدون صفر 98,phone برای تغییر مدیر دستگاه نورون
13 اینترنت روشن net,1 اجازه ذخیره مسیرها بر روی سامانه
14 اینترنت خاموش net,0 لغو دستور ذخیره مسیر ها بر روی سامانه
15 قفل کودک فعال chlock,1 بعد از حرکت خودرو درب ها قفل شود
16 قفل کودک غیر فعال chlock,0 لغو دستور قفل شدن درب ها بعد از حرکت
17 فابریک فعال fabric,1 استفاده از ریموت کنترل فابریک خودرو
18 فابریک غیر فعال fabric,0 برای قطع و متصل نبودن ریموت فابریک خودرو به دزدگیر
19 قفل اتوماتیک فعال passive,1 بعد از بستن آخرین درب ,۳۰ ثانیه بعد درب ها قفل می شود
20 قفل اتوماتیک غیر فعال passive,0 لغو دستور بعد از بستن آخرین درب ,۳۰ ثانیه بعد درب ها قفل می شود
دسته بندی آموزشی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت